مزایا و معایب مشاوره بیمه

زمانی که صحبت از مشاوره بیمه به میان می آید، منظور آن دسته از کسب و کارهایی است که توصیه ها و راهنمایی لازم و مناسب برای حل مشکلات و موضوعات مرتبط با انواع و اقسام بیمه ها را در اختیار مشتریان قرار می دهند.

توانایی بسیاری از این مشاوران برای ارائه توصیه ها و راهنمایی های درست و به جا علاوه بر تحصیلات مرتبط، در اثر سال ها تحربه کاری در زمینه های مرتبط و مشابه به دست آمده است.

با این همه همانگونه که داشتن تخصص به تنهایی لازمه تبدیل شدن به یک مشاور نیست و مشاوران به مهارت های دیگری مانند ارتباط عمومی قوی نیاز دارند، از نظر عده ای استفاده از خدمات مشاوره علاوه بر مزایا با معایب و کاستی های بالقوه ای همراه است.

به همین دلیل در این مقاله تصمیم داریم تا با معرفی مزایا و معایب بالقوه و محتمل استفاده از مشاوره برای امور مختلف بیمه ای، مانند مشاوره تلفنی بیمه، به خوانندگان کمک کنیم تا بتوانند تصمیم گیری بهتری در این زمینه داشته باشند. پس با حسابدار اپ همراه باشید.

مزایای استفاده از خدمات مشاوره بیمه

مزایای استفاده از خدمات مشاوره بیمه

در پاسخ به این پرسش که منظور از مشاوران بیمه چه افرادی است و چه وظایفی بر عهده دارند، باید گفت که مشاوران بیمه ای افرادی متخصص و با تجربه در زمینه امور مختلف و گوناگون صنعت بیمه هستند.

وظیفه این مشاوران این است که با شناخت و درک فرایندها مختلف کسب و کار مشتریان خود، خطرات بیمه ای بالفوه در عملکرد آنها را شناسایی کنند.

مشاوران پس از شناسایی این موارد ریسک و خطر، بهترین گزینه های بیمه ای برای پوشش دادن آنها را در اختیار مشتریان خود قرار می دهند.

استفاده از خدمات مشاوران بیمه ای مزایای مختلف و متعددی به همراه دارد و گاهی در شرکت حسابداری نیز این خدمات ارائه می شوند که در ادامه به بعضی از آنها می پردازیم:

  • مشاوران بیمه ای، نماینده مشتریان: شاید مهمترین نکته ای که درباره این دسته از مشاوران باید به خاطر داشت این است که این مشتریان نه برای شرکت های بیمه، بلکه برای بیمه گذاران کار می کنند.

این موضوع یکی از مزایای بالقوه مهم مشاوران است، زیرا آنها به عنوان متخصصان در حوزه صنعت بیمه به جای سود شرکت های بیمه، در فکر سود رساندن حداکثری به مشتریان هستند.

  • توصیه های تخصصی: یکی دیگر از مزایای مهم استفاده از مشاوران در زمینه بیمه، آشنایی کامل و تخصصی این افراد با قوانین و مقرارت و شرایط گوناگون قراردادهای بیمه ای مختلف است.

به عبارت دیگر مشاوران با آگاهی کامل و دقیق از معانی و حد و مرز بیمه های مختلف، می توانند اطلاعات دقیق و به روزی را در زمینه انواع بیمه ها در اختیار بیمه گزاران قرار دهند.

دسترسی به سیاست های مختلف: از مزایا دیگری که استفاده از خدمات مشاوران بیمه در اختیار مشتریان این افراد قرار می دهند می توان به اطلاع و آگاهی آنها از سیاست ها و بخش نامه های جدید و قدیمی شرکت های بیمه ای اشاره کرد.

  • دسترسی به اطلاعات آماری: یکی از مزایای به ظاهر کم اهمیت ولی در عمل بسیار مهم و ضروری استفاده از خدمات مشاوره بیمه می توان به امکان دسترسی به اطلاعات آماری اشاره کرد.

این متخصصان با دسترسی به داده های آماری مختلف می توانند در زمینه سوابق نیاز به خدمات بیمه ای در صنایع مختلف به مشتریان خود اطلاعات دقیق ارائه دهند و به این ترتیب به مشتریان کمک کنند تا مهمترین موارد نیازمند به بیمه را شناسایی کنند.

  • کمک به دریافت پول خسارت از بیمه: یکی دیگر از مزایای بالقوه استفاده از خدمات مشاوران بیمه ای، کمک این افراد به بیمه گذاران در زمینه دریافت خسارت است.

متاسفانه شرکت های بیمه در اغلب موارد فرایند دریافت خسارت را به قدری سخت و پیچیده طراحی کرده اند که بسیاری از بیمه گذاران مدتها در این مسیر زمان تلف می کنند و حتی از دریافت خسارت صرفنظر می کنند.

مشاوران بیمه یکی از بهترین گزینه ها برای آشنایی با پیج و خم های مسیر دریافت خسارت و غلبه بر دشواری های مرتبط با آن به حساب می آیند.

معایب استفاده از خدمات مشاوره بیمه

معایب استفاده از خدمات مشاوره بیمه

اکنون که با مزایای بالقوه استفاده از خدمات مشاوران در زمینه بیمه آشنا شدیم، به سراغ معایب بالقوه ای می رویم که از نظر بعضی استفاده از این خدمات به همراه خواهد داشت.

- اتلاف هزینه: شاید مهمترین و اصلی ترین عیب بالقوه ای که بعضی برای استفاده از خدمات مشاوران قائل می شوند، موضوع هزینه های مرتبط با این خدمات است.

به اعتقاد این افراد هزینه هایی که استفاده از این خدمات برای افراد و کسب و کارهای مختلف به بار خواهد آورد، هزینه های غیر قابل توجیه هستند و افراد مختلف این قابلیت را دارند که بدون پرداخت هزینه استفاده از متخصص، خود اطلاعات مورد نیاز را کسب کنند.

- ناراضی بودن از گزینه های پیشنهادی: یکی دیگر از معایب مرتبط با استفاده از خدمات انواع مشاره های بیمه ای مانند مشاوره تلفنی بیمه، نامناسب بودن خدمات ارائه شده توسط این مشاوران است.

به اعتقاد بعضی از مشتریان، این مشاوران علی رغم دریافت هزینه های بعضا قابل ملاحظه نمی توانند گزینه های بیمه ای مناسب را در اختیار مشتریان خود قرار دهند.

سخن آخر

در حال حاضر خدمات مشاوره بیمه به یکی از کسب و کارهای فعال و رو به رشد دنیا تبدیل شده اند.

مشاوران بیمه تلاش می کنند با استفاده از دانش و تجربه طولانی مدت خود در صنعت بیمه، بهترین گزینه های بیمه ای را در اختیار مشتریان و بیمه گذاران خود قرار دهند.

همانطور که پیش از این اشاره کردیم، افراد مختلف عقاید مختلفی درباره این خدمات دارند و مزایا و معایب متفاوتی را برای آن قائل هستند.

با این همه بررسی نشان می دهد که با وجود معایب بالقوه (البته این معایب در بیشتر موارد نظر شخصی تعداد اندکی از مشتریان هستند)، مزایای خدمات مشاوره ای مختلف مانند مشاوره تلفنی بیمه بر معایب آن غلبه دارد.

این موضوع سبب می شود که پیشنهاد ما به خوانندگان، استفاده از خدمات شرکت های مشاوره ای و مشاوران بیمه ای با تجربه و متخصص باشد.

بیمه گذاران می توانند اطمینان داشته باشند که استفاده از این خدمات، در درازمدت تنها باعث رضایت خاطر آنها و موفقیت کسب و کارشان خواهد شد.

تیم حسابدار اپ سعی داشت تا در این مقاله شما را با انواع مشاوره بیمه و مزایا و معایب آنها آشنا نماید. حسابدار اپ دارای برترین کارشناسان بیمه در تهران می باشد که به صورت پاره وقت و تمام وقت خدمات مشاوره بیمه آنلاین و تلفنی ارائه می دهند. البته شما می توانید در هر زمان که خواستید سوالات و مسائل خود را نه تنها در خصوص بیمه، بلکه در موضوعات مختلف مانند مشاوره مالیاتی، مشاوره حسابداری و ... برای ما ارسال نمایید تا کارشناسان ما در اسرع وقت به شما پاسخ دهند. جهت کسب اطلاعات بیشتر با کارشناسان ما تماس حاصل فرمایید.

امتیاز : 5
تعداد رای : 2